Kaş Plajları 

Gezi ya da tatil için fark etmeksizin Kaş’a gidenlerin tekrar görmek istedikleri yerler arasında Kaş plajları vardır. Kaş’ta bulunan koy ve plajlar, Likya uygarlığından kalan detaylar ile günümüze ulaşmış yapılardır. Kaş plajları, kart postallardan fırlama güzelliklere sahiptir ve ülkedeki en güzel plajlar arasında gösterilebilir. Kaş’ın sahip olduğu bu plajlar, kum yerine çakıl taşlarından oluşur ve bundan dolayı turkuaz rengine sahiptir. 
Kaş bölgesinin etrafındaki deniz, Caretta Caretta kaplumbağalarının yaşam alanıdır. Denizde yüzdüğünüz zaman kaplumbağalar ile karşılaşmanız mümkündür. Doğal kaş plajlarına girişler ücretsiz olduğundan rahatlıkla gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Kaş bölgesindeki koyların yanı sıra ilçenin merkezindeki kayalar üzerinde bulunan plajları da bulunmaktadır. Bazı plajlara ulaşabilmeniz için tekne turu yapmanız gerekir. Günlük yapacağınız tekne turları ile dilediğiniz adaya ve adanın plajına ulaşabilirsiniz. 


Kaş’ta Bulunan PlajlarKaş’ta Bulunan Plajlar


Her yıl birçok turistin ziyaret ettiği bölgelerden birisi olan Kaş ilçesi, doğal güzelliklere sahip koy ve plajları barındırmaktadır. Kaş plajları, yerli ve yabancı ziyaretçiler için adeta bir renk cümbüşü konumundadır. Ülkemizin en güzel plajlarına ev sahipliği yapan Kaş bölgesindeki birçok koy ve plaj bulunur. 


Patara Plajı


Gelemiş köyü sınırlarında bulunan bu plaj, 18 kilometre uzunluğa sahiptir. Bu plajın en önemli özelliği uzunluğu ve Caretta Caretta kaplumbağaların yumurtalarını bıraktıkları alan olmasıdır.


Büyük Çakıl Plajı


Turkuaz renge sahip olan bu plaj, şeffaf bir görüntüdedir ve oldukça temiz bir plajdır. En önemli özelliği ise denizin içerisinde olan soğuk su kaynağıdır. Bu kaynak su sayesinde deniz oldukça soğuktur.


İnce Boğaz Plajı


Çukurbağ yarımadasında bulunan bu plaj, çakıl bir kumsala sahiptir. Zaman zaman rüzgârlı ve dalgalı olabilir ancak suyu oldukça sığ olan Kaş plajları içerisindedir. 


Limanağzı Plajı


Limanağzı, denize girilebilecek en güzel plajlardan birisidir. Günü birlik tekne turlarının sıklıkla yapıldığı alanlardan birisidir. Karadan ulaşımı oldukça zor olan bu plaj, doğal güzelliğini koruyan nadir yerlerden birisidir.


Kaputaş Plajı


Kaş plajları arasında en popüler olan yerlerden birisidir ve her yıl binlerce turistin ziyarete geldiği plajlardandır. Turkuaz rengine sahip bu plaj, birinci derece sit alanıdır ve bundan dolayı doğal güzelliğe sahiptir.


Kaş’ta Bulunan KoylarKaş’ta Bulunan Koylar


Hidayetin koyu


Bu koy bir kumsala sahip değildir ve kayalıklardan oluşur. Ancak bu kayalıklardan denize girebilmek mümkündür. Otel, restoran ve sahil olarak ziyaretçilerine hizmet vermektedir.


Fakdere Koyu


Koyun dibi kumdan oluşur ve demir tutması sebebi ile pek çok yata ev sahipliği yapar. Bu bölgenin içerisinde tesis bulunur ve yiyecek ile içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 


Karalos Koyu


Kekova adasının güneyinde yer alan bu koy, tekne ile gidebileceğiniz yerlerden birisidir. Denizi oldukça berraktır. Koyun ağzından tekne ile giriş yapılır ve manevra aldıkça koyun sonuna doğru ilerleyebilirsiniz.