Kalkan Kiralık Villa Seçenekleri - Kalkan Villa

Kalkan Kiralık Villa Seçenekleri, Kalkan Villa; Antalya’nın batı tarafında yer alan Kalkan ilçesi Kaş tatil beldesine eşdeğer güzelliklere sahip bir diğer tatil beldesidir. Kalkan ilçesi Antalya ile Fethiye arasında bulunmaktadır. Ve bu yer sayısız güzellikler ve eşsiz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Eski zamanlarda tüccarların yerleşim yeri olarak kullanıldığı söylenmektedir. Bunun sebebi Kalkanın deniz kıyısında bulunmasıdır. Mavi bayraklı koylardan Kalkan Koyu en eskilerden beri doğal güzelliğini hiç kaybetmemiş ve doğal bir alan olarak günümüze kadar korunmuştur. Eşsiz manzaraları ve doğal güzellikleri ile Kalkan beldesi, günümüzde yerli ve yabancı turistlerin dinlenmenin yanı sıra rahatlamak için tercih ettiği en gözde alanlardan biridir.

Kalkan Tatilinde Neler Yapılabilir?

Kalkan Tatilinde Neler Yapılabilir

Yerli ve yabancı turistlerin genellikle yaz aylarında sık sık gittiği yerlerin en başında Kaputaj Plajı yer almaktadır. Bu plaj Kaş ilçesine yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Plaja giden yol dik merdivenlerden geçmektedir. Bu dik merdivenlerden inerken ilk dikkatini çekecek olan şey plajın büyüleyici maviliği ve gökyüzü ile muhteşem ahengi olacaktır. Mavinin her tonunu bu koyda görebilir ve gözlerinizi gökyüzüne çevirdiğinizde mavinin en güzel tonlarını burada da yakalayabilirsiniz. Kaputaj plajında dinlenmenizden sonra gidebileceğiniz en güzide tarihsel mekanlardan biri olan Xanthos Antik Kenti sizi hemen yakınınızda bekliyor olacaktır. Xanthos Antik Kentine yaptığınız yolculuk esnasında sizleri antik yaşamın kalıntıları bekliyor olacak. Tarihi sadece görmeyeceksiniz, aynı zamanda tarihi hissedebilir ve kokusunu ruhunuzun en derinliklerinde hissedebilirsiniz. Xanthos Antik Kenti; Lykia kentinin başkenti olarak bilinmektedir. Bu bölge milattan önceki uygarlık için vazgeçilmez bir alan olduğu düşünülüyor. Sütunlardan oluşan bu kent; mozaiklerin üzerine çakıl gibi nesneler ile kaplı olan bölgelerden oluşmaktadır.

Yaptığınız Gezilerden Sonra Konaklamak İçin Nereye Gideceğinize Karar Veremediniz Mi?

Kalkan Villa

1. Size önerebileceğimiz ilk akla gelen Kalkan Villaları olacaktır. Bunun sebebi Kalkan Villalarının kiracılarına özellikle memnuniyet ile hizmet sunmaları ve çok sayıda eşsiz villaların bulunmasıdır. Şöyle düşünün ki; bir otelde veya bir pansiyonda kaldığınızda ne kadar rahat hissedebilirsiniz kendinizi? Bir otel veya bir pansiyon size ev rahatlığı sağlamayacaktır. Fakat Kalkan ilçesinde bir villada, bir kiracı olarak kalmak sizi evinizdeymişçesine rahat hissettirebilir. Peki, kalacağınız villayı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

2. Öncelikle tatile aileniz ile mi, arkadaş grubunuz ile mi yoksa yeni evlendiğiniz eşiniz ile mi geleceğinizi karar vermelisiniz. Buna göre aileniz ile gelecekseniz Kalkan ilçesinde bulunan Muhafazakar Villa tarzı bir villa seçebilirsiniz.

3. Arkadaş grupları için villalar da bulunmaktadır. Kalkan ilçesine arkadaşlarınız ile birkaç günlük tatil yapmaya geliyorsanız kiralayacağınız villanın oda sayısına ve yatak sayısına dikkat etmelisiniz. Çünkü villalarda çoğu zaman oda sayısı ile yatak sayısı aynı değildir. İyice araştırmanızı yaptıktan sonra çok odalı bir Kalkan Villası seçebilirsiniz.

4. Balayı çiftleri için özel dizayn edilmiş villalar da Kalkan ilçesinde bulunmaktadır. Araştırmalarınızı yaparken Balayı Villa gibi bir kavram yazmanız yeterince açıklayıcı olacaktır.